Wszyscy wiemy jak ważne jest odpowiednie nawodnienie organizmu, zwłaszcza teraz w czasie upałów. Oprócz picia cennej wody mamy dla Was ciekawą i zdrową alternatywę


Bardzo mocno zachęcamy do spożywania go na co dzień . Do przygotowania jego zalecany jest miód
który stanowi idealny nośnik/cukier. Napój izotoniczny musi mieć 6-7g cukru prostego w 100ml .

Do sporządzenia takiego napoju najlepszy jest miód rzepakowy 
Jest on najsłodszy ze wszystkich miodów. Miód ten ze względu na zawartość łatwo przyswajalnych przez organizm minerałów, m.in. magnezu, potasu, żelaza i boru, może być wartościowym uzupełnieniem naszej diety. Dzięki właściwościom regeneracyjnym doskonale wpływa na rekonwalescentów i osoby obciążone wysiłkiem psycho-fizycznym.


Napój izotoniczny można również przygotować na bazie zielonej herbaty

Trenerzy personalni zalecają taki napój przed treningiem
Właściwości zielonej herbaty i jej lecznicze działanie są doceniane od tysiącleci. Ta z pierwszego parzenia działa pobudzająco i orzeźwiająco.



Ps. Przypominamy jeszcze co zawiera miód rzepakowy
:









Spośród wszystkich miodów miód rzepakowy ma najwyższą zawartość glukozy (51%), fruktozy (47%) i aminokwasów.

Glukoza jest łatwo przyswajalna przez organizm, nie obciąża wątroby, pobudza i wzmaga jej działanie detoksykacyjne, dzięki czemu można łatwiej pozbyć się szkodliwych produktów przemiany materii.
Miód rzepakowy zawiera też potas i magnez, dzięki czemu warto stosować go w profilaktyce chorób serca i układu krążenia. Regularne spożywanie tej odmiany miodu wzmacnia serce, stabilizuje ciśnienie krwi, a także może w dużym stopniu spowolnić postępujące zmiany miażdżycowe.Regularne stosowanie miodu rzepakowego poleca się osobom w okresie andro- i menopauzy.Miód ten ze względu na zawartość łatwo przyswajalnych przez organizm minerałów, m.in. magnezu, potasu, żelaza i boru, może być wartościowym uzupełnieniem diety osób zmagających się z chorobami wątroby, trzustki, przewodu pokarmowego, wrzodami żołądka czy dwunastnicy. Pomaga ograniczyć zgagę, wzdęcia i mdłości. Miód z rzepaku wykazuje również korzystne działanie na nerki.
Nic tylko jeść i pić


