Jak stosować pyłek pszczeli?

Kuracja pyłkiem pszczelim
??????
Pyłek pszczeli kwiatowy to niezwykłe bogactwo dla naszego organizmu. Działa odmładzająco na nasze komórki, a dobroczynny wpływ na układ wieńcowy pozwala skutecznie eliminować zły cholesterol i trójglicerydy. Daje energię i zwiększa rezerwy wydajnościowe serca. Jednym słowem warto. Ale pytanie często stawiane to jak i ile?
I tu zazwyczaj podaje się takie stosowanie:
– dzieci i młodzież max 1 łyżka stołowa dziennie
– dorośli do 2 łyżek stołowych dziennie.
Należy pamiętać aby pyłek był dobrze zmielony na proszek. Tak przyjmowany najlepiej z wodą i łyżeczką miodu jest w 100% wchłaniany. Jeśli pyłku nie zmielimy zostanie przyjęte tylko 10-15% jego właściwości.
Takie kuracje polecane są szczególnie w okresach podatności na choroby, a więc przedwiośnie i jesień kiedy tych witamin dostępnych jest najmniej.

7 odpowiedzi do “Jak stosować pyłek pszczeli?”

  1. Pyłek pszczeli bez dyskusji korzystny dla zdrowia.Dowiaduje sie u was ze należy go zmielić przed spożyciem,okey, ale czym ?mozna młynkiem elektrycznym do kawy? czy moze ręcznym młynkiem ?Prosze o komentarz ws mielenia.pozdrawiam.BK

    1. Oczywiscie – można wsypac do letniej wody 2 łyżeczki pyłku, dodać można jeszcze pół łyżeczki miodu i to wypić. Pozdrawiam!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *